יום רביעי, 14 באוקטובר 2020

איך עובד דוד שמש

 

דוד שמש הוא אחד מהמתקנים הכי חשובים שיהיו בביתכם ולמרות שאנו לא מתעסקים איתו כל יום ולמעשה אחת לכמה שנים, הוא אחד מהאחראיים החשובים לכך שאיכות החיים שלנו גבוהה. כיצד בכלל פועל דוד השמש ומה הופך אותו להיות כל כך חסכוני?

הכל מתחיל מקולט השמש

כדי להבין עד כמה גאוני דוד השמש ועד כמה חסכוני הוא באמת, צריך תחילה להבין מה החלקים שמרכיבים אותו. יש חלק אחד חשוב והוא למעשה זה שנותן לנו את כל החיסכון והוא קולט השמש. קולט השמש הוא למעשה פאנל סולארי גדול ושחור כאשר הצבע השחור נועד לקלוט כמה שיותר שמש, כיוון ששחור הוא צבע שקולט את קרינת השמש יותר טוב משאר הצבעים. הפאנל הסולארי נמצא במקום מוצל בגג ובתוכו יש צנרת רבה ודקה שבישראל לרוב תהיה עשוית נחושת, מתכת שלא תיפגע בגלל תנאי לחות גבוהים. המים הללו מתחממים וזורמים עד למיכל דוד השמש.

מה קורה במיכל?

·         המים נכנסים אל מיכל דוד השמש מהחלק העליון שלהם. בחלק העליון יהיו מים חמים יותר ובכל מקרה הם צפויים להתערבב עם המים הקרים שנמצאים בחלק התחתון כאשר אלו זורמים אל הפאנל הסולארי הלוא הוא קולט השמש.

·         המים הקרים יזרמו אל קולט השמש ששוב יחמם אותם בעזרת האנרגיה הסולארית ואז הוא יחזיר אותם בחזרה אל החלק העליון של המיכל, וכך למעשה הפעולה תמשיך לחזור על עצמה עד אשר המים במיכל יהיו חמים לחלוטין. גם אחרי שכול המים יהיו חמים אנו יכולים ליהנות מפעולה מחזורית קבועה וחינמית לחלוטין עד אשר השמש תשקע.

·         מערכת זו היא למעש מערכת סגורה שפועלת בין הפאנל הסולארי לבין המיכל כאשר העלות תסתכם בתחזוקה.

איך המים מגיעים אל ביתנו?

כדי שהמים יגיעו אל ביתנו יש צורך בחיבור המערכת הביתית כאשר החיבור הזה מתבצע מהחלק התחתון של דוד השמש. החלק התחתון של דוד שמש מכיל את החיבור לצנרת כאשר ישנו ברז שנקרא ברז ערבול ומטרתו לערבל בין מים קרים לחמים כדי שמים חמים מידי לא יגיעו אל צנרת הבית שלנו ויכולה לגרום לנו לכוויות במקלחת.

אין תגובות:

פרסום תגובה