יום שני, 27 באוגוסט 2018

תיקון דודי שמש


כדי לתקן דוד שמש יש צורך בידע רב ובניסיון, ואולי החשוב מכול, הכשרה מתאימה. לא כל אחד יכול לתקן את הדוד אפילו אם יש לו ידע באינסטלציה ובחשמל, וזה גם עלול להיות מסוכן ולא רק לשלום הדוד אלא לחיים שלכם. מי יכול לתקן אותו? מתי צריך לתקן אותו? מה הסכנות האפשריות? אם תמשיכו לקרוא תגלו את כל התשובות.

דוד השמש שלכם לא בן אלמוות

תיקון דוד שמשדוד השמש הוא אחד מהמתקנים, אפשר גם לקרוא לו אחד המוצרים, החזקים ביותר שיש. הוא עמיד כל כך עד שכאשר מתקינים אותו מוענקת לכם אחריות שבדרך כלל תהיה לפחות 5 שנים ויש חברות שנותנות גם אחריות ל-7 שנים ואפילו ל-10 שנים. עם זאת, דוד השמש שלכם בסופו של דבר יגיע אל היום בו הוא ישבוק חיים ובשלב הזה יכול להיות שתהיו קצת מבולבלים. מה צריך לעשות במצב כזה, האם שווה לתקן אותו או להחליף אותו? מי יכול לעזור לנו? תחילה צריך להבין מתי הוא צריך תיקון.

מתי תיקון דודי שמש מתבקש?

·         תיקון דוד השמש שלכם מתבקש כאשר הדוד לא מחמם וזה יכול לקרות בשני מצבים, כאשר הראשון הוא שאין מים חמים ביום שמשי. אם יש שמש בחוץ ודוד השמש שלכם עדיין לא מספק מים חמים זה אומר שיש בעיה בקולט השמש או בעיה בצנרת. תחילה, בדקו האם יש מים חמים באזור אחר בבית כי אולי אין מים חמים רק במקלחת. אם אין מים חמים בכל הבית ואין סימנים של נזילה, אחרי שסגרתם את ברז המים הראשי, עלו לגג.
·         אם קולט השמש חשוף לשמש ואתם לא רואים סימני נזילה כגון שלולית בסמוך לדוד, אולי הקולט שלכם נהרס. תוכלו לנקות אותו אך ורק בשטיפה חיצונית ולא פנימית ואם זה לא יעבוד, אתם חייבים לקרוא לטכנאי דודי שמש. לא תמיד זה אומר שיש צורך להחליף את כל הדוד.
·         יכול להיות שהחימום החשמלי הוא זה שייפגע. דוד שמש מחמם בחורף בעיקר באנרגיה חשמלית כיוון שאין מספיק שמש לחימום המים, וגוף החימום שלו יכול לסבול מבעיות רבות. אם המים לא מתחממים מהר כמו בעבר, לא מתחממים מספיק, יש קצר בשלב כלשהו בחימום או כל בעיה אחרת בחימום החשמלי, אין מנוס מקריאה לטכנאי שיגיע לתקן ואולי גם להחליף את החלקים הפגומים.


מי יכול לתקן את הדוד?

תיקון דודי שמש אינו תיקון פשוט גם לאנשים שמבינים דבר או שניים באינסטלציה ובחשמל. למרות שדוד השמש הוא מכשיר שמשלב גופי חימום חשמליים וצינורות שנראים די בסיסיים, צריך ידע מתאים כדי לא לפגוע יתר על המידה, מה גם שכל טעות קטנה יכולה להיות הרסנית בהמשך. למשל, חיבור צנרת שלא במקום או עבודה עם החיווט החשמלי בלי אמצעי הגנה, יחד עם העובדה שמדובר בעבודה בגובה. רק טכנאי דודי שמש מוסמך יכול לטפל בדוד שלכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה